Μέσα σε κλίμα απόλυτης κατάνυξης και πνευματικής περισυλλογής πραγματοποιήθηκε η Ακολουθία του Νυμφίου το απόγευμα της Μεγάλης Δευτέρας στην Ενορία Βρυσών Αποκορώνου.
Στην ακολουθία παρέστη ο Σεβασμιότατος Ποιμενάρχης μας κ.κ. Δαμασκηνός, πλαισιωμένος από τον Αρχιερατικό Επίτροπο της Δ’ Αρχιερατικής Περιφέρειας Πρωτ. Εμμανουήλ Βαλσαμάκη και Κληρικούς της Μητροπόλεως μας.
Τον Θείο λόγο κήρυξε ο Σεβασμιώτατος ο οποίος καθ’ όλη τη διάρκεια της ακολουθίας παρέμεινε προσευχόμενος.
![](https://www.imka.gr/wp-content/uploads/2019/04/DSC_0551-1024x683.jpg)
![](https://www.imka.gr/wp-content/uploads/2019/04/DSC_0555-1024x683.jpg)
![](https://www.imka.gr/wp-content/uploads/2019/04/DSC_0560-1024x683.jpg)
![](https://www.imka.gr/wp-content/uploads/2019/04/DSC_0564-1024x683.jpg)
![](https://www.imka.gr/wp-content/uploads/2019/04/DSC_0571-1024x683.jpg)
![](https://www.imka.gr/wp-content/uploads/2019/04/DSC_0582-1024x683.jpg)
![](https://www.imka.gr/wp-content/uploads/2019/04/DSC_0584-1024x683.jpg)
Ευχαριστούμε για το φωτ. υλικό τον κ. Σπυρίδωνα Καμαριανάκη