Την Σύναξη των Αγίων 12 Αποστόλων εόρτασε πανηγυρικά το ομώνυμο Ι. Παρεκκλησίο στην ομώνυμη περιοχη τής Ενορίας Κουμπέ που διακονεί ο Παν/τος Αρχιμ. Νεκτάριος Βαϊγκούσης, κατά το διήμερο της 29ης και 30ής Ιουνίου.
Την παραμονή τελέσθηκε ο Πανηγυρικός Αρχιερατικός Εσπερινός μετ’ αρτοκλασίας χοροστατούντος του Σεβ. Ποιμενάρχου μας κ. Δαμασκηνού ο οποίος και εκήρυξε τον θείο λόγο.
Ευχαριστούμε για το φωτ.υλικό την Πρεσβυτέρα Έλενα Σγουράκη.