Το τεσσαρακονθήμερο Μνημόσυνο του σεμνού και ιεροπρεπούς Ιερέως Αποστόλου Διαμαντούδη τέλεσε την Κυριακή 23 Ιανουαρίου ε.έ., στόν Ιερό Ενοριακό Ναό Αγίας Αικατερίνης Νέας Χώρας, ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας κ.Δαμασκηνός. Του Μνημοσύνου προηγήθηκε Αρχιερατική Θεία Λειτουργία. Ο Σεβασμιώτατος με την ευκαιρία αυτή εξήρε το ήθος, την ακεραιότητα, την σεμνότητα και την αφοσίωση του εκλιπόντος κληρικού, ο οποίος διηκόνησε το ιερό Θυσιαστήριο για πολλά χρόνια και εργάσθηκε φιλότιμα για την πνευματική καλλιέργεια και πρόοδο του πιστευθέντος εις αυτόν ποιμνίου.
![](https://www.imka.gr/wp-content/uploads/2022/01/BA29C1A2-A685-41FD-8C77-8C2DBD23C0D3-660x330.jpeg)